The Matrix Resurrections – Official Trailer 2Remember what is real. Watch the new trailer for The Matrix Resurrections now – in theaters and on HBO Max 12.22.21.
Remember what is real. Watch the new trailer for The Matrix Resurrections now – in theaters and on HBO Max 12.22.21.
The Matrix Resurrections – Official Trailer 2
#Matrix #Resurrections #Official #Trailer

Similar Posts

44 Comments

 1. People were hating on this movie so hard, I forgot it existed. I watched it today and really enjoyed it! Pure entertainment, many familiar faces, sense8 reunion. What's not to love?

 2. The Matrix Resurrections is absolutely and positivity a horrible movie on so many levels. It's a disgrace in the franchise. It felt rushed and forced. Why would they even make a new one? Considering how The Matrix Revolutions ended which was a epic, perfect, and satisfying conclusion to end the trilogy like what? I'm confused. 😕🤔

 3. The blasts in this 'movie (/'(atleast this) trailer')' looked so good '(()and(/ie) real())/'and(/ie) real' '.

  Ps: (And) I also love how there is no ('clearly obviously visible and unnecessary') vfx in atleast 'a lot'/' '(maybe) 'most(/majority)' ' "(an) edit:"or (maybe)/maybe infact all" " ' of the parts.

 4. (Rfi 1 frwhlvietrlronlingn n) 'The blasts in this 'movie (/'(atleast this) trailer')' looked so good '(()and(/ie) real())/'and(/ie) real' '. – Rfi (2)'.

  Ps: (And) I also love how there is no ('clearly obviously visible and unnecessary') vfx in atleast 'a lot'/' '(maybe) 'most(/majority)' ' "(an) edit:"or (maybe)/maybe infact all" " ' of the parts.

 5. (Rfi 1 frwhlvietrlronlingn n) 'The blasts in this 'movie (/'(atleast this) trailer')' looked so good '(()and(/ie) real())/'and(/ie) real' '. – Rfi (2)'.

  Ps: (And) I also love how there is no ('clearly obviously visible and unnecessary') vfx in atleast 'a lot'/' '(maybe) 'most(/majority)' ' "(an) edit:"or (maybe)/maybe infact all" " ' of the parts.

 6. To be fairly honest, I actually kind of liked the movie. I get why a lot of people don't, but I think it's fairly enjoyable. At a few points, it got me thinking "Wait, is this part actually real or is this in his mind", like at the part where Agent Smith awakens and is about to kill Neo but then he's sitting in his "therapist's" office on the couch well alive. I give it a 6.5/10.

 7. In the name of DejaVu..they picked the same old story and mixed it with new joker Morpheus…its good..but not at all a matrix version…previous 3 were boss…this one…under-expectations

 8. Film bölüme yükseltir gibi olabilirdi ama inişli çıkışlı etki yaratmış benim kendi hayalimi söyleyim Neo kim olduğunun farkına varır güçlerini geri alır ve uçabilir seviyeye gelir sonra trinity kurtarır ardından güçlü uçabilir ve havalı o siyah kıyafeti ile aynı Matrix 1 deki gibi nasıl morfius u kurtarırken ki sahne var sa ona benzer muhteşem sahneler yer alır ve bu Matrix düzenini elinde tutana savas açar zorlu aynı odaları bir bir geçer gibi dövüşler savaşlar verir ve sonunda o kişiye ulaşır ve yok eder şeklinde bitmesini sesin yükselmesi gibi azdan en yükseğe doğru adrenalin artışı seklinde seyircinin heyecanını sürekli artıracak merak ve macera sahneleriyle bitirmeliydi ama benim gördüğüm kendini ve trinity kurtarıyor ama öyle fazla etkileyici sahne konmamış film sonunda uçuyorlar bunu filmin başlarında kurtarılıp savaşmaya başladıklarında yapmaya baslasalardi çok muhteşem olurdu yeni nesil malesef ilk Matrix i bilmiyor ya da anlamadı bu şekilde kesitler gençler için daha bir kafa karıştırıcı olmuş bu da çoğunun filmin ne anlatmak istedigini anlamadigini gösteriyor bu da itici hale sokuyor film finali Matrix 3 gibi olsaydı bitseydi bunlar sadece benim görüşüm eksiğim yanlışım olabilir ama bir faydası olması açısından görüş belirtmek istedim yapanların emeği geçenlerin eline sağlık

 9. Watched this 4 times. If I had to pick one Hollywood reality then it is just the Matrix. Love. Trinity and Neo. Matrix Crew. They liberated me. Thanks.🙏 There is no need for drugs or chemo-liberation.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *